| Zberk a întrebat:

Schimb acum windows-ul, bag un windows 7 ultimate, dar nu stiu : 32 bit sau 64 bit? Am urmatoarele cerinte

Procesor Intel e8400 core 2 duo 3, 0 ghz 6mb frecventa 1333
Am doua placute ram de 2gb ddr2, amandoua placute cu frecventa de 800 ( in total am 4gb )
Placa video nVIDIA geforce 630, 2gb
Sursa de 500W
Hard 160 gb.
Ps : merge gta iv pe cerintele astea? daca da pe ce? LOW MEDIUM HIGH?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e dual core clar ca 64 de biti, nu uita asta emuleaza fiecare programel de 32 de biti in 64cea ce va lua mai mult ram

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

? Adica un AMD Phenom X2 merge cu Windows 7 x64? Mai, iti trebuie 4GB, sau mai mult ca sa mearga. Si procesorul contribuie dar mai mult depinde de memoria ram

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

El a spus ca are 4 gb de ram, desi da e ok, procesorul e dual core, desi respecta cerintele de sistem

| OvidiuDrg a răspuns:

X64... Gta iv merge pe medium....high probabil cu putin lag, depinde de virusi

| Clapa_Razvan_2000 a răspuns:

La cele pentru peste 4GB ram se pune 64 bit