| puricev75 a întrebat:

Am cumparat o placa de baza ABIT IP35V care suporta procesoare core 2 duo si core 2 quad. L-am montat, i-am pus un procesor Intel Core 2 Duo E6750 2.66Ghz, FSB 1333, 4MB Cache, placa video Nvidia GeForce 210 de 1GB 64biti, Sursa 500W si 2x1GB DDR2 cu frecventa de 533 si cand ii dau drumu porneste cooler-ul de la sursa, placa video, procesor dar nu da imagine pe monitor. Nu porneste nici BIOS-ul si nu se vede nimic, va rog eu mult sa imi dati un raspuns cu ce sa fac in legatura cu asta va rog crying DAU FUNDA!
P.S: Placa de baza suporta FSB 800, 1066, 1333

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ai difuzorul ala care face bip cand pornesti pc-ul pus? daca da, atuci face un bip ceva?

| puricev75 explică (pentru sltlp):

Da il are si nu face nici un bip nimic, dar daca ar face de la ce ar trebui sa fie?

| sltlp a răspuns (pentru puricev75):

Pai dupa numarul de beep-uri sau daca facea ceva, imi dadeam seama de problema. Incearca cu alta sursa si alta placa video. Sper ca ai pus corect calburile d ela sursa si nu aiurea.

| taken a răspuns:

Poate memoria sa fie treaba, nu stiu.
Placa de baza suporta memorii cu frecventele 800, 1066 si 1333 si tu spui ca ai pus 533. Daca ai avea o alta placuta DDR 2 ai putea incerca.
Ai verificat cablurile?

| taken a răspuns:

Totusi in BIOS ar trebui sa poti intra, nu cred sa fie de la RAM.
Nu stiu. Poate placa de baza nu este buna? De unde ai luat-o?

| puricev75 explică (pentru taken):

Placa de baza nu este nici o problema am luat-o noua din magazin si nu NU ma baga in BIOS nu stiu dc crying am incercat si cu o memorie de 800mhz si tot asa am ecranul negru, nu bipaie nimic nu are nimic nu stiu dc nu se aprinde nici BIOS-ul plsss ajuta-ma crying

| taken a răspuns (pentru puricev75):

Mi pune intrebarea dimineata poate te va ajuta cineva.
Daca placa de baza este noua nu inseamna ca nu poate fi defecta.