| AlexAndrei96 a întrebat:

Salut, TPU. Saptamana asta imi iau un laptop nou, dar nu stiu ce laptop. Pentru office ( scoala ). Sa aiba Windows 8.1 sau macar 8, sa aiba PowerPoint si tot pachetul ala cu Word si chestiile alea, desing frumos, pana in 1300 lei.

15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Apple daca il folosesti la scoala. Oriunde ai fi cind intri la o scoala ceva este imposibil sa nu te capatuiesti cu ceva virusuri, te asigur de asta, indiferent ce scoala e, facultate etc, gradinita.Deci mereu vei avea nevoie de antivirus plus ca cu tot cu ativirus tot iti intra.In cazul Apple esti asigurata, nu vei avea nvoie nicioata de antivirus, plus ca sistemul de operare merge struna.Sincer si eu pina acum un an eram sceptic numai wind vedeam, chiar ma luam de cei care foloseau apple.De cind am Apple sincer nu mai sint curios de wind sub nici o forma.Bine eu nu joc jocuri, Apple nu ruleaza jocurile ce sint rulate pe wind.In rest nu se compara.Bine ca si pretul e ceva mai mare dar eu spun ca este justificat.E adevarat cu banii astia nu-ti poti lua un Apple nou dar poti cauta unul folosit pe ebay.Un Apple nou cel mai ieftin e undeva aprox 1000 dolari.Ma pot uita pe ebay daca esti curios.

| AlexAndrei96 explică (pentru relian):

Pfff laughing Nu mi-ar da tata 1000 dolari nici daca asi fi primul pe tara la scoala laughing)

| K0sti a răspuns:

Office cand o sa platesti licenta! Unde ai vazut tu laptop cu Office? Aia se cumpara separat!

| AlexAndrei96 explică (pentru K0sti):

...eu cand mi-am luat laptopul a venit cu Windows 8.1, doar l-am condigurat si cu tot : Notpad, PPT, Word si altele, asa ca mai documenteaza-te.

| K0sti a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Ma goguta, lucrez in domeniu si vand asa ceva! Asa ca tunde-o! Una e Windows, alta e Office. Inca o data, cand o sa platesti licenta, o sa ai si Office! Asta inseamna licenta: http://www.emag.ro/......E537NBBBM/
Nu-ti da nimeni Office moca!

| AlexAndrei96 explică (pentru K0sti):

*facepalm*. a venit cu windows, eu doar l-am instalat si dupa instalare mi-a dat tot! Avea pe cutie cod pentru OFFICE! PRICEPIIII?! Am descarcat office si am bagat codul si practic era cu licenta. Dupa care am reinstalat windows-ul...asa ca nu mai comenta degeaba,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toshiba Satellite.Are windows 8 preinstalat si Microsoft Oficce 2010 trial. Full nu da nimeni. Ca sa iti mearga bine filmele si altele, depinde de ce programe de vizionat bagi si le updatezi la zi.

| AlexAndrei96 explică (pentru anonim_4396):

Pai, am nevoie mai mult de office si din cand in cand la filme si d' astetea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Oficce il ai trial adica 30 sau 60 de zile apoi trebuie activat.Trebuie sa bagi un card ca ei sa iti retraga banii si apoi vei primi un cod prin email. Oficce gratuit nu se da, nimeni nu da.Fiecare oficce are licenta sa, codul sau si nu merge nici macar sa activezi cu un cod sau serial comun.Filme si altele poti vedea, bagi bsplayer si te uti cat vrei la filme. Ca sa iti spun si cam caosta un oficce, in jur de 800 de lei daca nu exagerez.

| AlexAndrei96 explică (pentru anonim_4396):

laughing Aaa laughing) Da.dar cand am luat laptopul am tinut windows-ul vreo 3-4 luni si nu expirase office-ul... oricum, si trial e bun, ca dupa-l cumpar.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAndrei96 explică:

Smecherut...daca mai gasesti ceva chiar te-as ruga sa-mi lasi link. Imi calc pe suflet si mai pun maxim pana-n 18 mil.

| theodorafemme2001 a răspuns:

PowerPoint il poti lua free de pe net.

| AlexAndrei96 explică (pentru theodorafemme2001):

Eu vreau special pentru Office.ce am acum nici pe departe nu e office.