| ExtreamL4D a întrebat:

(Scuzati categoria) Am un telefon Samsung SH-D900i si am o problema cu el. Ieri, imi mergea perfect dar astazi nu stiu de ce imi zice No service si bara de la semnal taiaa. Cate odata apare Orange dar nu pentru mult imp si iar apare No service. Sunt acasa si aici sunt destul de aproape de acel stalp de semnal de la Orange. Intrebarea e :
*De ce imi tot pica semnalul si scrie No service (n-am mai patit asta, telefonul e bun, la fel cartela, si orce cartela as baga si de Vodafone sau cosmote tot asa imi). Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Mozurov a răspuns:

Incearca iar sa il resetezi. Daca nu, singura solutie ar fi sa ii reinstalezi softul.

3 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

L-ai scapat cumva pe jos sau ceva?
Daca nu am inteles ca la unele modele de Samsung e o problema care tine mai mult de soft.Incearca sa il reinstalezi.

| ExtreamL4D explică (pentru Mozurov):

Nu nu l-am scapat jos, dar acum sa iti zic am resetat telefonul din greseala cu nr : *#7337# parca, si de aceea nu mai am imeiul bun si pierde semnal, acum IMEIul e tot 00000 in loc de cifrele de sub baterie sad Ce pot sa fac? Sa ii resetez cumva IMEIUL pe cel normal pot daca da cum? (Iti dau funda daca raspunzi acum)

| ExtreamL4D explică (pentru Mozurov):

Am tot incercat sa il resetez tot asa. Dar cum reinstez softul?

| Mozurov a răspuns (pentru ExtreamL4D):

Incearca iar sa il resetezi. Daca nu, singura solutie ar fi sa ii reinstalezi softul.