| Eastwood a întrebat:

scuze daca am gresit categoria. Am o problema in Word 2007, cand scriu unele cuvintei mi apart subliniare cu rosu. Cum fac sa nu-mi mai apara subliniate? Am auzit de ceva dictionar legat de word. Despre ce e vorba, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu, dupa ce scrii textul il selectezi si apoi alegi limba romana, in loc de limba engleza. Pentru aceasta dai dublu clic pe limba engleza (iti apare jos) si din tabelul cu limbi dai pe romana.
Se poate sa setezi de la inceput limba romana, procedand tot asa cum am spus mai sus.