| DoarSteff a întrebat:

Se merită 1.399 Lei (noi) pe Sistem Desktop Serioux Action V8 cu procesor Intel® Pentium® Dual-Core G2020 2.9GHz, 4GB, 500GB, AMD Radeon 6570 1GB? Eu nu le am. cu d-astea.
> Specificații:
Procesor >--
Model Procesor:Inter@ Pentium@ Dual-Core G2020
Frecvență Procesor (Mhz): 2900
Dimensiune Cache procesor (KB): 3072

Placa de bază >--
Rețea integratăbig grina
Sloturi: 1 x PCI Express x16, 2 x PCI Express x1
Sunet integrat: Da

Memorie >--
Capacitate (MB): 4096
Tip RAM: DDR3

Unitate de Stocare/optice >--
Capacitate HHB (GB): 500
Interfața HHD: SATA
Unitate optică: DVD+/-RW

Video >--
Chipset video: AMD
Capacitate Memorie video (MB):1024
Tip memorie video: Dedicata
Model de placă video: AMD Radeon 6570

Periferice: >--
Mouse: Da
Tastatură: Da

Altele >--
Carcasă: Middletower
Tip sistem: Gaming
Putere sursă (W): 500
Porturi:1 x VGA, 4 x USB 2.0, 1 x RJ-45, 1 x Audio, 1 x PS2
Dimensiuni (mm): 415 x 415 x 180
Greutate (KG): 3.1

P.S.-Vreau să joc pe el jocuri gen Resident Evi 6/7, Crisys 2, COD.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pe piese, se poate mai bine, cu performante de 1.5X-1.9X mai bune in jocuri comparat cu ce e mai sus.
Pai clar: configuratie: http://bit.ly/13XiRhF + asamblare: http://bit.ly/132oyYj
De la pcgarage, daca vrei o reducere, utilizeaza voucher-ul 6WXBQPKQ cand faci comanda pentru o reducere de 1%.
Daca vrei sa comanzi de la pcgarage, ai la configuratie un buton jos, adauga produsele selectate in cos.
Ulterior adaugi si asamblarea, sau bifezi cand faci comanda ca vrei si asamblare(Atentie sa selectezi asamblarea standrd, si nu gold, deoarece gold e 90 lei).
Despre configuratie, singurele diferente vizibile sunt asa:
-Procesor cu o idee mai bun
-gpu, care e foarte imporant in jocuri, cu o performanta aproape dubla.
Daca ai nelamuriri, dai un mesaj sau raspunzi.

6 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Nu prea merită.La reduceri poți găsi și calculatoare cu cu procesor i3.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

Ce sa faci cu i3-ul cand Intel pentium g2020 e cu doar 20% mai slab si costa de doua ori mai putin.
i3 are tot doua nuclee, numai numele e de el.

| Gabi05 a răspuns:

Ti-as face si eu unul pe piese, dar nu vor fi diferete mari.
ce a pus srsdani e foarte okay.mai bine decat pocnitoarea de v8.si mai performant la capitolu video

| DoarSteff explică:

Mulțumesc tuturor. Acum știu că nu merită așa că voi lua ce mi-a recomandat srsdani. big grin

| iamthejoker a răspuns:

Nu merita, nu este un sistem de gaming; parerea mea este ca dai banii de pomana...

| ronaldopaul490 a răspuns:

De bani astia iti faci un sisteam de gaming bunicel. procesoru nu e chiar foarte bun... ceva in bani aia intra... procesor Intel core i3 2.4ghz ram 6 GB, ddr 3, placa video NVIDIA GEFORCE 8800GT 512MB/256 BITI.