| AcerZ a întrebat:

se pot lega 2 placi video la un calculator si la un singur monitor? si daca ce imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da,ai nevoie de o placa de baza cu doua sloturi pci express si doua placi video identice.

Cum spunea si taken poti face asta prin SLI (Nvidia) si Crossfire (ATI/AMD)
http://www.legitreviews.com/images/reviews/681/sli_versus_crossfire.jpg

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Placile video trebuie sa suporte SLI(nVIDIA) sau Crossfire(ati radeon).
Probabil si placa de baza trebuie sa suporte.
https://www.google.ro/......ps?/search
O placa video buna iti ajunge, nu ai nevoie de doua.

| Λndrei a răspuns (pentru taken):

Ai daca te tine buzunaru si vrei sa nu-ti schimbi calculatorul la fiecare 2 ani,(in cazul in care esti mofturos cu performantele).

| SouLIce a răspuns:

Iti trebuie o placa de baza care suporta sli sau crossfire si placi video nVIDIA cu suport sli sau amd cu suport crossfire

| CascavalDeRasa a răspuns:

Da, se poate din cate stiu eu, doar daca ai doua sloturi+ de placa video(PCI Express de obicei)