| Aurelian_Adrian_1990 a întrebat:

Salut, TPU!
Sper ca am ales categoria corecta.
Bun, problema pe care o am este destul de des intalnita, cu toate ca inca nu am gasit o rezolvare ieftina, dar de calitate buna. Am "răsfoit" google-ul dar fara speranțe.
Problema este ca am un PlayStation 3 sau PS3 cum vreti sa il numiti, nemodat, pe care as dori sa filmez diferite jocuri. Deocamdată filmez cu telefonul mobil, cu un uniped facut dintr-o sticla si o cutie. Dar nu as mai vrea sa continui cu telefonul deoarece este destul de jenant.
Stiti cumva vreo modalitate prin care sa filmez fara telefon, camera video sau placa de captura pentru PC, deoarece pc-ul meu are peste 10 ani, abia de mai poate suporta mozilla.
As dori ca solutia sa fie ieftina deoarece la finantele pe care le are familia mea, nu imi pot permite lucruri de peste 100 lei, da stiu foarte "sarac".
Multumesc anticipat si scuze pentru romanul de mai sus :-).

2 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Vezi daca televizorul tau poate inregistra. Sunt unele ieftine care au si functia asta, bagi un stick si inregistreaza.

| Aurelian_Adrian_1990 explică:

Orice fel de stick? Am vazut ca am un buton de înregistrare pe telecomanda dar cand apas spune "Nu este conectată nicio unitate detasabila sau inițializarea a esuat. Functiile de inregistare si redare sunt dezactivate". Vreo idee? Si vreau sa stiu daca merge cu orice fel de USB, de 16 GB de exemplu.
PS: In spatele televizorului am un loc unde scrie USB 5Vdc Max. 500mA.