| 3DEffect a întrebat:

spuneti-mi ce parere aveti despre acest pc pentru gaming, ar trebui sa schimb sau sa adaug ceva?

Răspuns Câştigător
| Twatwaffle a răspuns:

Cati bani ai disponibili? E un iti sugerez altceva...Intra pe www.pcgarage.ro si fa-ti un wishlist (o lista cu componentele pe care le vrei) si te pot sfatui oamenii aia (daca o faci publica) ce sa iti iei.In opinia mea, ar trebui sa ramai la 8 gb de ram...placa aia de baza e pentru overclock(faci overclock? ), nici macar nu e compatibila cu procesorul respectiv.Tu stii ce buget ai, insa placa aia video cere un i5.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Daca ar fi compatibile piesele intre ele, probabil ar fi ok si pentru gaming.
Placa de baza are chipset-ul Intel, suporta doar procesorele de la Intel pe socket 1155, aici poti opta pentru un Intel core i3 sau i5(in functie de buget-ul tau)
Dar daca vrei sa te bucuri din plin de grafica jocurilor care ruleaza pe direct x 11, alege un i5, cu i3 joci pe mediu jocuri precum crysis 3 sau far cry 3.
Placa video e ok(pc express 3.0) si memoria ram la fel+sursa!
P.s o sursa de 450 w e de ajuns, dar sa fie reali, nu sa scrie 450-500 w si sa scoata 300w reali!

| Twatwaffle a răspuns:

Nici macar nu-s compatibile."Placa de baza Gigabyte GA-Z77X-UD3H" cu "Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3. 40GHz skt AM3 ".

| 3DEffect explică (pentru Twatwaffle):

Nu prea ma pricep ce altceva miai recomanda sa fie compatibil?

| 3DEffect explică (pentru Twatwaffle):

Bugetul ar fi 40-45 mil, si as vrea un pc sa nu am probleme cu el pentru cativa ani, o sa incerc asa.Mersi

| Twatwaffle a răspuns (pentru 3DEffect):

O sa-ti faci un super pc happy.

| Twatwaffle a răspuns (pentru 3DEffect):

Cati bani ai disponibili? E un iti sugerez altceva...Intra pe www.pcgarage.ro si fa-ti un wishlist (o lista cu componentele pe care le vrei) si te pot sfatui oamenii aia (daca o faci publica) ce sa iti iei.In opinia mea, ar trebui sa ramai la 8 gb de ram...placa aia de baza e pentru overclock(faci overclock? ), nici macar nu e compatibila cu procesorul respectiv.Tu stii ce buget ai, insa placa aia video cere un i5.

| taken a răspuns:

Cred ca blufezi. Spui ca dai 7 milioane pe placa de baza, 4 milioane pe carcasa si doar 4 pentru procesor?

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

In primul rand trebuie sa cauti un magazin serios si cu preturi foarte mici, cum e Mediadot.
De ex. HD7950 de la ei: http://www.mediadot.ro/......indforce-3

Bafta!