| daniel2forea a întrebat:

Spuneti-mi si mie care placa video este mai buna big grin
MSI nVidia GeForce GTX650 1gb ddr5 sau Asus AMD Radeon HD 7750 1gb ddr5

Răspuns Câştigător
| Comediantul a răspuns:

Draga daniel.
Din moment ce ambele placi au aceeasi capacitate eu iti sugerez din experienta sa alegi Nvidia pentru ca placile lor mi se par mult mai... durabile ca sa spun asa, plus ca la Nvidia au un sistem foarte bun si foarte simplu pentru updatarea driverelor video pe siteul lor.
Toate cele bune happy

6 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Aceste laci video sunt aproximativ egale ca si performanta in jocuri. In unele jocuri este mai bun HD-ul iar in altele este mai bun GTX-ul.
Recomandarea mea ste sa mergi pe HD7750 GDDR5 pentru ca este o idee mai ieftin.

| SpecialistIT a răspuns:

Placile video au performanta similara, cel putin si cel mult egala, in unele chestii bate nVidia, in altele AMD.
DAR, dat fiind ca HD7750 DDR5 este mult mai ieftin, face toti banii si castiga la performanta/calitate/pret.
Pret aici: http://www.azerty.ro/......024mb-ddr5

Bafta!

| IT4Ever a răspuns:

As zice ca Asus amd radeon hd e mai buna happy

| JohnnyClau a răspuns:

GTX GeForce!

| Dinamicx a răspuns:

NVidia GeForce GTX650 este mai buna!