| Satana_Costin_1997 a întrebat:

spuneti-mi si mie parerea despre configuratia de pc care vreau sa o fac vreau sa fie cat de cat pentru gaming

Procesor AMD Athlon II X3 435 2. 90GHz skt AM3

placa de baza ASRock 980DE3/U3S3

Cooler Cpu DeepColl Gammax S40(al am )

Placa Video Gygabite GT 730 2 GB DDR3 PE 128 BIT(NUstiu

OR O SCHIMB SAU O LAS PE ASTA (o am )

Carcasa Segotep SG-CL

Hard Disk 1 TB SATA 3 64 BUFF Wester Digital

Kit Dual 4 gb ddr3 pe 1600 frecventa cu radiator

Sursa Modulara Ms inter tech 550 wati spuneti-mi ce nu e bine si ce sa schimb VA MULTUMESC este proiectu meu pe parcurs nu vreau sa joc gta 5 la high

3 răspunsuri:
| SuspendatInPark a răspuns:

Nu stiu, nu iese nic bun de acolo pentru gaming.Gta 5 stai linistit ca nici pe i7 nu-l poti urca la high.
Eu am o placa de 775 cu ddr 3 8gb, CPU Intel xeon modat pentru lga, toate mofseturile de pe placa de baza lipite de un radiator home made, ca sa-mi tina in OC.Iar PSU fiind o sursa LEPA...30-45 fps in gta5.
Mda, sfaturi...cauta Phenom x6, oricum...GTA5?

| Satana_Costin_1997 explică (pentru SuspendatInPark):

Nu ma referam sa joc gta 5 team dat exemplu ca nu vreau sa mi se vada HD Jocurile sau sa joc jocuri aparute in 2015

| SuspendatInPark a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Schimba platforma, tu cat vrei sa investesti in el, ce buget ai?