| alexalx1234 a întrebat:

Stie cineva ce firma si ce model este Allview A5 Smiley in China?

6 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Allview nu se comercializează în China, e firmă Românească, poate ai văzut același design sau aceeași schemă de culori dar nu, Allview e produs de china exclusiv pentru Allview România.
Vei întreba de ce sunt atâtea firme dar ca design seamnă. Simplu au cumpărat patentul de design cu și Allview a făcut asta!

| alexalx1234 explică (pentru IonutzMariusz):

Telefonul asta arata la fel si are aceleasi specificatii ca A5 Smiley : http://blog.xuite.net/......E6%A3%92_0

| IonutzMariusz a răspuns (pentru alexalx1234):

Are dar nu e Allview ( ca firmă mă refer) și nu are nici sistemul de operare modificat după schema Allview.
Dar pentru ce dorești să cumperi unul din China?

| Iustinian_Ciornei_2000 a răspuns:

Din cate stiu eu Allwiev este o firma romaneasca dar telefoanele se fabrica in mai multe tari precum si in China. Numele firmei este Allwiev Mobile. Funda?

| James_Lara_1993 a răspuns:

Allview e din Romania.Parca au si sediul la Brasov si Bucuresti. Nu e din China.
Si toate telefoanele/tabletele lor sunt aproximativ la fel, normal, depinde si ce telefon/tableta iei, dar in principiu asa sunt.

| IonutzMariusz a răspuns (pentru James_Lara_1993):

Crede-mă că nu le produc în România, ceea ce fac în România este să modifice sistemul android după schema Allview și să îl comercializeze (sau să le) la noi în țară.