| Ionut1001 a întrebat:

stie cineva ce se face in meseria IT.si ce trebuie sa faci ca sa ajungi acolo.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Amuzanta intrebare. IT-ul e citamai domeniul de activitate, nu exista "meseria IT". Sint nspe ramuri/specializari si arii conexe de activitate iar treaba cu salariile mari e mit. Depinde de ce faci si cit de bine o faci. Chestia e ca medicina si IT-ul plus unele specialitati din zona serviciilor (stewardesa, bucatari, ospatari, etc) iti ofera un mare plus cind discutam de sansa angajarii in straintate.

| Ionut1001 explică (pentru KodrutZ):

Multumesc.am intrebat ca nu stiam, eu inca sunt la scoala.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut1001):

N-ai pen' ce. Era suficient un Google search. Nu vezi ca aici numa' bazaconii ti se raspund?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mesteci informatica la greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IT-ul este un domeniu, nu o meserie. In "IT" sunt mii de subdomenii iar acelea sunt meseriile. In Romania inca se mai face confuzia asta, daca spui IT oamenii se gandesc ori ca spargi programe, ori ca repari calculatoare cand domeniul este, de fapt, infinit mai vast.

| Crouky a răspuns:

IT se refera in special la PC-uri si ca sa ajungi acolo iti trebuie MULTA MATEMATICA! [ MUUULTA ]

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns:

Trebuie sa te pricepi foarte bine in calculatre sa stie sa repari orice problema apare, ca sa ajungi acolo trebuie inveti sa practici