| Pandaaaaaaaa a întrebat:

Stiti ca atunci cand se aprinde calculatorul iti porneste niste programe (Ex.: Messu, Skype etc.)Cum pot modica in asa fel incat sa imi deschida doar ce vreau eu?
Funda pentru cel mai bun rapsunswinking

Răspuns Câştigător
| tudo393 a răspuns:

Mergi la start-->scrii msconfig (la run)-->te duci la tab-ul startup si debifezi programele ce nu vrei sa iti porneasca cu windows-ul. Dupa dai apply si OK, iar apoi iti va cere sa dai restart.dai si gata!

6 răspunsuri:
| alinutz33311 a răspuns:

Fiecare progam are metoda lui.

Messenger - Unde scrii numele si parola scrie ''Sign in automatically'' trebuie sa fie debifat.

Skype - Unelte > Optiuni > Setari generale > Porneste Skype cand pornesc windows, trebuie sa fie debifat. Daca ai alte intrebari iti raspuns cu placere.

| suffarstar a răspuns:

Fiecare program poate fi setat in parte.La mess debifezi "sign in automaticaly"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La messenger este setat sa porneasca odata cu... Debifeaza acea optiune. Nu-l mai folosesc si nu mai stiu exact cum se numeste. Dar este in Preferinte pe la inceput. La fel ar trebui sa aiba si Skype (nu-l cunosc).

| njohn a răspuns:

Exact cum a zis tudo393

| 999bianca a răspuns:

Pai di ls mess si la skype ai acolo unde poti sa dai sa nu ti le deschida cand se aprin pcu..iesi de pe mess si de pe skype si acolo o sa iti apara ceva casute unde iti spune asta daca vrei sau nu..si cam atat:p Bafta!

| minz156 a răspuns:

Pai asta tine de setarile facute fiecarui program in parte. Spune-mi ce ti se deschide si nu ai vrea, si iti explic cum le setezi pe fiecare in parte happy