| Delay a întrebat:

stiti cumva daca sunt compatibile piesele http://www.emag.ro/......7761422176
?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Sunt bune(ca doar eu le-am recomandat big grin).
Nu are rost sa cumperi 2x2 Gb deoarece vei ocupa ambele sloturi RAM, iar daca in viitor vrei sa mai adaugi RAM, nu vei mai putea decat daca scoti unul de 2 GB.
Si asa nu este diferenta de performanta intre single-channel si dual-channel in daily-use(gaming, mess, net, filme, etc.).

Sistemul este best-buy in banii astia. Nu poti scoate ceva mai performant.

| Delay explică (pentru IulianP):

Umm...si unitate optica sau ceva de genu? xD; Cu tot ce mi-ai dat u pot sa fac un calculator complet?

| IulianP a răspuns (pentru Delay):

Am zis ca poate ai unitate optica. Uite o unitate optica Sony buna: http://bit.ly/K8EBQ0
Binenteles ca faci un sistem complet: ai MB + CPU + RAM + HDD + SURSA + CARCASA + PLACA VIDEO.
Apropo, ce monitor ai?

| Delay explică (pentru IulianP):

Conteaza si monitorul? Este unul nu prea performant cu rezolutie 1280x1024.Probabil in viitor o sa imi iau unul 1440x1080

| Delay explică (pentru IulianP):

App eu intrebam de compatibilitate din cauza procesorului, nu prea ma pricep la calculatoare si acolo la procesoare compatibile scria Intel core i3 si de asta xD

| IulianP a răspuns (pentru Delay):

Sunt compatibile, stai linistit.
Iar pe monitorul ala te vei juca toate jocurile foarte bine. Exceptie va face GTA 4 care este un joc foarte prost optimizat, care pune in "genunchi" si sisteme de 4-5000 RON.

| Delay explică (pentru IulianP):

Gta4 l-am jucat pe al meu cel praf xD, dar oricum nu mai joc gtabig grin

| Delay explică (pentru IulianP):

Gta am jucat pe pc-u meu praf si slab xD, oricum mersi foarte mult, m-ai ajutat extrem de mult xD.thxhappy

9 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Da. sunt compatibile. dar cumpara in loc de o placuta de memorie RAM de 4Gb, doua placute a cate 2Gb fiecare pentru a putea face dual channel. (placutele RAM sa fie identice)

| Delay explică:

Este bun pentru gaming?