| 47Codename a întrebat:

Stiu ca poate parea ciudat, dar exista vreun mod/ aplicatie pentru a utiliza un dispozitiv Android, ca periferic de intrare pentru computer asa cum este tableta grafica? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, se poate, conectate in retea.
De asemenea, si Android se poate folosi pe PC.

| NLS a răspuns:

Http://rfc2822.github.io/GfxTablet/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wifitablet

Pentru o experienta optima, ai nevoie de un device cu Stylus (ajunge capacitiv).
Fie faci rost de un Galaxz Note, chiar si mai vechi, fie iti cumperi un stylus universal, ceva de calitate, nu la 10 ron.

| 47Codename explică (pentru NLS):

Acea aplicatie chiar functioneaza? Adica vad multe review-uri negative.

| PainTech a răspuns:

Exista, NU recomand, am incercat.
Aplicatia (una din ele, sunt mai multe ) este Wifi Drawing Tablet.
1. O instalezi din Google Play
2. Instalezi pe PC http://tinyurl.com/nr8yanz
3. Urmezi instructiunile.

Spor la treaba, sper ca aplicatia sa te ajute mai mult decat pe mine.