| anonim_4396 a întrebat:

tableta nu mai incarca si nu se mai aprinde.
Tin minte ultima data can a mers a ramas blocata si apoi s-a stins si nu se mai incarca androidul si acum nu mai porneste

Tableta este serioux s716

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa vezi daca poti sa intri in recovery mode sa-i faci un hard reset:
http://www.youtube.com/watch?v=PT2CwF_GW0A

10 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Salut,
iti recomand sa mergi la un service, decat sa te apuci sa mesteresti aiurea la ea si poate sa ii faci ceva mai rau decat are, mai sigur mergi la service si o rezolvi!

| DAnc3 a răspuns:

Suna la garantie daca se poate sa-ti dea bani inapoi un coleg are aceeasi tableta si a fost de 3 ori la garantie.

| Nicu47 a răspuns (pentru CM7YRE):

Am putut sa o aprind tinand cam vreo 30 de secunde butonul power si s-a aprins am intrat repede la setari si i-am dat la resetatrea configurarii din fabrica si nu mai am probleme acum.

| Broadband a răspuns:

Fiecare tableta are prin spate pe undeva un buton de restart/reset, ia un obiect mic si ascutit si apasa-l... apoi incearca s-o pornesti...si a mea a facut la fel..am apasat restart si a pornit

| pisiiiiii a răspuns (pentru Broadband):

Daca fac asta, imi pierd toate aplicatiile, pozele si ce am pe ea?

| Broadband a răspuns (pentru pisiiiiii):

Nu...e exact ca la pc cand apesi pe butonul restart se face o repornire
nu pierzi nimic

| Mădălina_Ștefania_1979 a răspuns:

Hm... Mi s-a intamplat acelasi lucru. Ei bine, am tinut apasat pe butonul de deschidere a tabletei, butonul care o deschizi obisnuit, am tinut apasat pana s-a aprins, daca solutia aceasta nu merge, din cate stiu eu orice tableta/telefon are un mic buton, cam la cel unde bagi castile sau incarcatorul, doar ca mai mic. Iei un ac sau un alt obiect subtire si ascutit si cu acel obiect (eu am facut-o cu un ac, cum spuneam) si il introduci in acel mic ascunzis si asa se reseteaza. Nu vei pierde, poze, filmari sau descarcari. Va fi perfect normal. happy :* big grin

| Ursu_Florentina_1995 a răspuns:

Hmm... mi sa intamplatat la fel. i-am dat reset si tot nu porneste

| Ursu_Florentina_1995 a răspuns:

Hmm... mi s-a intamplat asemanator. i-am dat reset si tot nu porneste. tableta se numeste majestic

| Tha_ʚïɞ_ʚïɞ_Ana_1994 a răspuns (pentru Mădălina_Ștefania_1979):

Si eu am patit la fel dar nu merge am incercat cu acul si tot nu merge