| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am o tableta serioux s716, i-am dat-o lui varmiu si el a umblat in ea schimbandui bateria cu niste baterii de telefon legate in serie si nu a mers, apoi a pus bateria tabletei inapoi si acum nu mai porneste si atunci cand o bag in priza se incalzeste in partea unde are placa de baza, se mai poate repara.

Dau funda

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti s-o speli inainte s-o duci la reparat; daca e in garantie poate mai ai o sansa

| Buutu a răspuns:

Vărul tău a vrut să obțină volții necesari pentru a funcționa tableta dar s-au adunat și amperii când a conectat acele baterii probabil s-au ars multe circuite.
Nu cred că se mai poate repara ceva!

| Nicu47 a răspuns (pentru Buutu):

La un service i-ar putea face ceva?

| Buutu a răspuns (pentru Nicu47):

Poți încerca, nimic nu e sigur!