| ÎnȚeLePTU1 a întrebat:

Salut TPU! Tastatura mea a luat-o aiurea, unele butoane cand tastez imi scrie cate 2 de ex la r imi scrie r5
i=
p-
q`
u6
Acum scriu cate o litera si sterg sa se inteleaga, o rezolvare?

2 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Este posibil fie ca driverele tastaturii sa fie corupte, fie sa ai un virus in calculator, fie substante lichide care interfereaza cu circuitele acesteia. Incearca sa conectezi tastatura la alt calculator, vezi daca problema persista, daca se rezolva, raman primele doua variante, daca nu, e ultima varianta, caz in care ar trebui sa o desfaci si sa o cureti.

Daca tastatura functioneaza normal la alt calculator, atunci porneste calculatorul in Safe Mode, daca problema persista, este driverul, daca nu, este un virus. In caz ca este driverul si ai un cd ce a venit cu tastatura, instaleaza din nou driverele de pe el. In caz ca este un virus, atunci iti recomand antivirusul Avast, executa o scanare inainte de bootare si el ar trebui sa iti rezolve problema.

| BN21KKB a răspuns:

De vina este tastatura laughing. Schimba-ti tastatura si dupa ai sa vezi ca o sa-ti mearga.Sau....Desfa dastatura si vezi ce are, sterge-o de praf sau de mizerie.
Funda?