| Ionica_Eduard_1922 a întrebat:

Buna TPU o sa sune ciudat. Dar mi-a luat-o razna tastatura. Cand apas " T " scrie " 5T ", cand apas " Y " scrie " 6Y " si la fel si cand apas 5 si 6. Doar la unele butoane face asa si trebuie sa sterg mereu cifa/litera ( depinde de context ) Ce as putea facea?

8 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Verifica cu tastatura virtuala daca tastele alea se comporta la fel. Daca scriu bine cu tastatura virtuala, inseamna ca problema e la keyboard si ca, cel mai probabil, trebuie schimbata, daca problema persista si cu cea virtuala atunci e o problema de setari. Ca sa ne dam seama ce ai facut da-ne mai multe detalii despre ce faceai cand a inceput sa-ti faca probleme tastatura.

| Ionica_Eduard_1922 explică (pentru StefanKogut):

Sincer habar nu am dar e vorba de laptop. Daca era vorba de pc. Clar o schimbam

| Nonameagain a răspuns:

Sa schimbi tastatura sau sa mergi la service.

| Ionica_Eduard_1922 explică (pentru Nonameagain):

Degeaba am mers la service habar n-au prostii straight face Mentionez e laptop

| Nonameagain a răspuns (pentru Ionica_Eduard_1922):

Buni "specialisti", n-am cuvinte! Alt service nu ai? Nu te du la cei mai laudati. Eu am patit-o ca imi puneau virusi care se reactivau fix la o luna. Asta ca sa aiba ei treaba si incasari asigurate regulat. Am schimbat service-ul si nu mai am probleme. Merg numai cind fac eu o prostie sau vreau vreun moft.

| FlorinelDaniel a răspuns:

Salut.
Tastatura poate fi stricata/virusata sau poate chiar sa ai setat asa ceva. Incearca sa deconectezi si sa o conectezi din nou si iti va aparea jos in bara in dreapta ceva cu keyboard, apasa pe el si da-i la reset sau setari. Dar depinde si de unde ai luat tastatura. Daca nimic din ce ti-am spus nu merge schimba-ti tastatura.
Pa, pa. Sper ca te-am ajutat.

| Ionica_Eduard_1922 explică (pentru FlorinelDaniel):

Este vorba de laptop am uitaat sa mentionez :/

| PopescuBnY a răspuns:

Sa schimbi tastatura sau poate este de la PC. Eu recomand sa schimbi tastatura. Succes