| costin007 a întrebat:

știe careva o schemă în care 3 intrerupatoare cu 3 becuri în care primul buton aprinde un bec iar cel de al doilea buton să aprindă 2 becuri și cel de al treilea buton să aprindă toate becurile

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Salut. Da. Exista. Dar nu buton. Eu personal am receptor wireless 3x1000w cu telecomanda. Intrare doua fire faza și nu-l 220v legat la receptor. Și ieșire receptor are 3 ieșiri de 220v. Un fir este comun adică faza. Și legi 3 becuri la fiecare din cele 3 ieșiri. Totul se face din telecomanda. Se aprinde pe un buton un bec. On și off. Al doilea idem. Al treilea idem, poți sa le aprinzi pe 3 odată. Sa le stingi și aprinzi. Poți dacă vrei bec 2 cu 3, 1 cu 3, 1 cu 2. Și la intrerupator un intrerupator simplu. Dacă ești din buc ți le pot monta eu. Un receptor te costa 30 roni minim.