| Negativu01 a întrebat:

Un program care e copiat pe stick(cu tot cu folder si ce-i trebuie)poate functiona pe un calculator unde nu e instalat acel program? Va rog raspundeti repede. happy

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general instalarea unui program presupune si instalarea unor dependite necesare. teoretic nu ar trebui sa mearga dar depinde de la program la program.

| al3xander a răspuns:

Depinde de program insa in general nu. ca sa-ti dau un exemplu daca vrei sa copiezi photoshop nu va functiona, daca vrei sa copiezi Notepad++ (un fel de notepad mai bun) va functiona. exista un program cu care se creeaza programe portabile (vmware thinapp) insa este complicat pentru ca trebuie sa instalezi totul intr-un calculator fresh (poate fi si virtual). o alternativa daca vrei aplicatii portabile poti gasi o gramada pe http://portableapps.com/

Răspuns utilizator avertizat
| thelowe a răspuns:

Da,daca il instalezi de pe stick.

| razvi177 a răspuns:

Da