| NicolaeMihai a întrebat:

urgent am laptop si nu stiu o fi de la metin am windows8.1 cu Bing si windows defender imi spune ca are malware eu l-am oprit si am continuat sa joc acum l-am repornit da cand sa-l opresc miadat o eroare din c windows defender ca e un software sau virus nedorit acum cand deschid defenderu imi da s-a deschis toate tipurile de aplicati.exe da nu mi sedeschide...ce fac? e virusat ce are unu spune sa refac partitia c sa dau pe desktop si sa dezactivez windows defenderu.voi ce ziceti? daca da ajutati-ma cumsa refac partitia pls! URGENT DAU FUNDA!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Pe un calculator curat iti faci CD sau USB de bootare cu asta: http://www.eset.com/int/support/sysrescue/

Pe urma pornesti calculatorul infectat de pe CD/USB de bootare (deci nu pornesti Windows).