| ionel27ro a întrebat:

Dau funda celui care imi spune cum sa intru in sistem volume information din windows 7 in partiia d pentru a sterge un fisier care este virusat cu spyware si daca instalez windows defender isi da conflict cu Microsoft security essentials

Microsoft Security Essentials

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi, inclusiv acel spyware.
Programul indicat nu intra in conflict cu nici un alt program antivirus.

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu e recomandat. iti recomand sa dezactivezi temporar system restore, uite aici un tutorial http://www.howtogeek.com/howto/3187/disable-system-restore-in-windows-7/

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, nu înţeleg de te te chinui atât un nou reinstal te ajunge mult mai repede, şi nu ai nimic de pierdut, nu ştiu cine are timp să îşi petreacă ceva timp până şterge toate partiţiile plus daca mai ai vreun key logger.
E greu, tu decizi.