| xCalin a întrebat:

Salut, TPU!

Urmeaza sa achizitionez unul dintre telefonele Samsung Galaxy Ace sau LG Optimus Black. Ce imi recomandati, din toate punctele de vedere(hardware, software, durata de viata a bateriei, etc.)
Raspunsul cu cele mai multe argumente si pareri "pro"-"contra" primeste funda.

6 răspunsuri:
| Bustter007 a răspuns:

Am nicio parere PRO CONTRA da eu zic mai bine samung galaxy ace deoarece asa are si tata si e foarte tare

| XxAlexandruxX a răspuns:

Normal ca Galaxy S e mult mai rezistent,a intrecut si iphone-ul la viteza de internet si in primul rand nu este scump este acceptabil fara de iphone care costa dublu si este si mai prost, LG optimus black nu ca nu ar fi bun dar ecranul se zgarie repede... daca nu stiai Samsung face ecrane pune, Samsung face errane pentru HTC! deci iti recomanda Samsung Galaxy S

| DannyNick a răspuns (pentru XxAlexandruxX):

Se referea la Samsung Galaxy Ace nu S. Galaxy Ace nu a intrecut iPhone-ul

| Rakumm a răspuns:

Eu sincer ti-as recomanda LG Optimus Black eu cred ca este mai bun ecranul telefonului este mult mai mare decat al lui Samsung Galaxy Ace displayul telefonului este mai rezistent la zgarieturi, are un procesor mai bun, bateria dureaza mai mult dar sa-ti spun o poveste toate telefoanele care au aparut acum deoarece sunt foarte avansate au si foarte multe aplicati care consuma foarte mult din resursele telefonului astfel telefonul se descarca mai repede mai pe scurt mai putine aplicati mai lunga durata de viata la baterie, iar sistemul de operare al telefonului Android este destul de bun oricum mai multe detalii vezi aici http://www.youtube.com/watch?v=UrJhoIitiZE&feature=player_embedded

| luccul a răspuns:

Samsung ace fiind ca e mult mai performant
am si eu si sunt super multumit

| raulrazvan a răspuns:

Salut. eu mi-am cumparat LG OPTIMUS BLACK de aproximativ 6-7 luni thinking Sincer. dupa un timp bateria cedeaza. nu este cea mai rezistenta. mie mi se intamplat dimineata sa am 100% si peste 3 ore 27%winking. Are ecran foarte mare si luminos. si multe culori. Cat despre Samsung Galaxy Ace. este un telefon mai mic. are un meniu frumos. bateria tine destul de mult si are niste teme foarte frumoase. Bafta!