| Ionescu_Alexandru_1997 a întrebat:

Salut TPU,va rog dati-mi niste programe prin care pot edita videoclipuri, adauga pozesi sa le descriu : FUNDA!

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru Windows recomand Windows Mouvie Macker, iar pentru sistemele bazate pe Linux Openshot sau cinelerra-Cv(e mai complex dar e foarte bun.Și eu îl folosesc), sau de ce nu poți apela la un editor on line ceva de genul:http://www197.lunapic.com/editor/?action=crop-video.Succes

| Vickyy a răspuns:

Sony Vegas, Pinnacle Studio. Sunt mai usoare.

| Ionescu_Alexandru_1997 explică (pentru Vickyy):

. Pinnacle Studio este gratis?

| Vickyy a răspuns (pentru Ionescu_Alexandru_1997):

Nu, nu este gratis, din pacate... Dar il gasesti pe file list

| mnbvf a răspuns:

Windows Movie Maker.

| Claudiu1905 a răspuns:

VirtualDub. Editezi totul cu Paint si apoi le lipesti si adaugi sunet cu VirtualDub. Nu e bun pentru comprimare, le lipesti asa fara comprimare si folosesti apoi Format Factori de unde alegi formatul mp4.