| CRISTY_6837 a întrebat:

Va rog sa imi raspundeti repede.Azi mi-am sters directx-ul si nu mai pot sa il installez..imi da o eroare cu dxerror.log si nu stiu ce sa fac.Trebuia sa il sterg sa imi instalez altul si m-am luat de pe un video de pe youtube.Si acum nu stiu ce sa afac?
Va rog ajutati-ma!
Dau funda+vot!
Multumesc

P.S : Ce s-ar putea face in afara de reinstalarea windows-ului?

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Da cum naiba ai reusit sa il dezinstalezi? Directx nu poate fi dezinstalat in mod normal, doar daca il tragi de par. In cazul asta e foarte posibil sa il faci praf si sa nu mai poti instala altul.
Daca astia de la Microsoft nu au pus optiune sa il dezinstalezi, poate au avut un motiv bun pentru asta.
Directx poti doar il updatezi.
Incearca directx de aici http://www.softwarepatch.com/windows/directx.html daca nu merge, trebuie sa reinstalezi windows.

| Victor7boy a răspuns:

Ai doua optiuni :ori iti reinstalezi windowsul ori iti gasesti alt directx.

| stefan1707 a răspuns:

Pai downloadeaza tune up 2012 si defragmentezi hardul clean registry si gata pc.eu asa fac de fircare data cand am o problema ia-ti tune up dupa net cauti si un produck key si iti faci pc ca nou