| hatze a întrebat:

Bună ziua TPU. azi din greșeală am șters din Registry Editor Directx-ul și nu știu cum să-l mai fac! am încercat sa-l instalez din nou, dar îmi dă eroarare asta :directx an internal system error occurred please refer to dxerror.log. dau fundă!

Răspuns Câştigător
| dantextcontrolpsp a răspuns:

Uite cum faci; Click Start
scrii: CMD, te duci cu mousul pe iconita CMD
Click dreapta si 'Run as Administrator', dupa ce se deschide Command Prompterul scrii asa;

sfc /scannow

dai Enter Si astepti sa verifice fiserele., RESTART, Si apoi incearca sa instalezi directx-ul pe care il descarci de aici

http://www.filehippo.com/it/download_directx/

apoi vii si ne spui si noua daca s-a rezolvat. bafta

| hatze explică (pentru dantextcontrolpsp):

Am ncercat, dar nu a mers și am rugat un tovarăș să-mi dea el informațiile de la directx-ul lui si le-am puns n registry editor și acum funcționează. mulțumesc oricum pentru că m-ai ajutat. ți dau fundă

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru hatze):

Cu placere