| wealberto a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat...As vrea sa imi achizitionez o placa video de preferat nvidia mai mult pentru jocuri pentru fps mare gen cs.si nu stiu care ar fi cea mai potrivita
Precizez urmatoarele detalii la pc meu::
Placa de baza::Model:MS-7258, version PCI-Express
Memorie:1024 gb
Intel celeron cpu 2, 66ghz
placa video actuala:Nvidia geforce 6200 turbocache de 128 gb

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Pai de cati bani dispui? totul porneste de aici, suma alocata prentru a schimba placa ta video! dar, dupa procesor, care este destul de slabut, iti recomand http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| wealberto explică (pentru florin1979):

Mda bugetul meu este de 150 de ronsad

| florin1979 a răspuns (pentru wealberto):

Uite ti-am gasit una second hand. este relativ buna fata de ce ai tu. http://www.componente.ro/....../index.php

4 răspunsuri:
| razvanel009 a răspuns:

Daca vrei sa ai fps mare la cs nu conteaza numai placa video.Conteaza si monitorul.
De ex eu am 60 fps pe full screen cu setari MAX iar cand dau Run In A Windows am 85 fps.La mine e de la monitor deoarece am LCD. Cele mai recomandate sunt LED-urile (cele HD) si cele normale(cu tub)
Revenind la placa video, ti-ar trebui o placa cu shader model 4-5 adica cu memorie peste 512 mb big grin(eu am 4 cu 1248 mb memorie video). Sper ca te-am ajutat!