| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. De ce nu imi recunoaste driverul pentru camera foto cand vreau sa transfer poze. Se aude doar acel sunet specific ( ca la stik) cand deschid camera, dar, nu imi recunoaste driver-ul. Tot ce era pe sidiul de instalare am instalat tot de vreo 8-9 ori dar tot tu merge. Cesa fac? DAU FUNDA daca merge ce spuneti. happy

Răspuns Câştigător
| CMV1994 a răspuns:

In primul rand verifica daca driverul e compatibil cu sistemul tau de operare, apoi recomand instalearea CCleaner. Cu CCleaner dezinstalezi driverul si aplicatiile camerei de pe sistem, apoi te rog sa faci o curatare de registrii! Si fa o reinstalare de driver proaspata!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil nu este compatibil cu windows-ul.cauta pe site -ul camerei drivere pentru sistemul tau de operare(windows).

| halogen001 a răspuns:

De fel de windows e XP, 7, 8.1, ce model de camera e? Ce programe sunt pe CD?

Unele aparate foto, conectate la calculator se comporta ca niste stickuri de memorie, intri in explorer si le vezi, altele au un program de descarcare poze. Majoritatea camerelor sunt recunoscute automat de windows.