| CrazySunshine a întrebat:

Va rogg ajuti-ma vreau sa-mi pun jocuri pe telefon si le pun pe tel si cand sa il instalez scrie JAR negasit am auzit ca JAR-ul trebuie downloadat sau nu stiu dar ce trebuie sa fac sa-l pot sa instalez jocurile si daca trebuie downloadat JAR-ul de unde si dac anul ce trebuie sa fac va rog explicati-mi bine de la A la Z. FUNDA + vot plizz raspuns

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai spune ce telefon ai! si dupa aceea cauti sa instalezi Jar daca se poate si accepta versiunea de telefon care o ai. Aplicatiile sunt in functie de tipul de telefon!

| Paul5020 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa stii rezolutia telefonului tau.
majoritatea au 240x320.

iar in functie de chestia asta, iti cauti jocuri pe google.
ex: "Spiderman 240x320 jar"

dupa asta, il transferi pe telefonul tau cu cablul de data, sau un aparat bluetooth si il instalezi.

sper ca ti-a fost de folos happy