| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

viteza netului este la download 4.67 Mbps si cea de upload 0.82 Mbps iar cand downloadez ceva mi se cu cc 600 mb/s

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa afli viteza de download se imparte 4, 67 MBps la 8 si aceasta o sa fie de cca 600 KBps (nu mb/s).

2 răspunsuri:
| mircea22b a răspuns:

Dupa cifre pare a fi o conexiune ADSL. 4. 67Mbps e viteza maxima teoretica(atat permite mediul fizic de transmisie). Pt protectia impotriva erorilor si informatii legate de protocolul folosit(overhead) doar o parte din aceasta viteza poate fi folosita pentru transmiterea datelor. Daca 600mb/s ar fi 600MB/s ai avea o viteza reala mai mare(cu putin e drept, dar tot imposibil) decat viteza maxima teoretic!

| alex080 a răspuns:

Nu.ti se descarca cu 600 kb/s...pentru ca se impart aia 4, 67 mb.b la 8.