| Manea1Legend a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un pc pentru gaming, faza este ca vreau sa il iau in RATE, ce puteti sa imi recomandati?

Pretul sa fie intre 3000-5000-5500 lei, ca sa pot sa imi fac un calcul cat sa dau pe luna! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cam...nici unul din cele preasamblate nu p[rea ar fi în regulă. Toate ascund ceva în ele, cum ar fi componente de calitate proastă, etc.
Eventual, decât să te comlici cu băncile, ca și de iei în rate tot la banca ajungi=> preț plus dobândă(deși te minte că e dobândă 0, dar îți baga pe gât tot feleuld e comisionae cum ar fi cel de analiză dosar, întreținere conet etc toate contra cost), mai bine strâge banii așa încet încet(200 ron/lună) și îți faci un sistem de gaming din piese.
De asemenea unele magazine au și sistemul de rate pentru componente, deci poți să îți faci un Pc de gaming custom și să îl plătești în rate ca și pe unul preasamblat.
Succes

3 răspunsuri:
| SpikeSpigel a răspuns:

Tu vrei sa platesti 30 de milioane in rate ma? Parintii tai stiu macar ce vrei sa faci? A stai. si 50 de milioane, maxim. Si tot ce iti pot recomanda este sa faci rost de bani si dupa sa vorbesti.

| 60Prof a răspuns:

3000? 5000-5500 lei? Eu la 2500 ron mi-am facut pc de gaming pe care imi ruleaza si whach dogs. In fine. Parerea mea e sa iti iei pe componente..iesi mai bine decat in rate...in rate dai aproape dublu. daca vrei sa discutam despre asta sa iti dau niste sfaturi da-mi un mesaj aici si vorbim. bafta

| Manea1Legend explică:

Ce treaba am cu bancile, daca eu vreau sa iau pc-ul in rate din magazin? Nu vreau sa scot 5000 lei din banca si dupa sa ma duc sa'l iau cu banii in mana...