| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un pc pentru gaming, faza este ca vreau sa il iau in RATE, ce puteti sa imi recomandati?
Pretul sa fie intre 3000-5000-5500 lei, ca sa pot sa imi fac un calcul cat sa dau pe luna! Multumesc!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei un sistem calumea de gaming, faci pe componente. Citeste la pcgarage, ca au si ei cu rate.
Sfatul meu e sa nu te complici cu rate de 6000 lei...
Oricum, uite 2 sisteme foarte peformante
1. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/880907/
2. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/880870/
Ai acolo componentele
Ce difera:
config 1 are cpu cu o idee peste 2
1 are gpu dedicat mai performant decat 2
1. are ssd, sistemul de operare se deschide in cateva secunde
1. are fan controller si mai multe ventialtoare de carcasa.
1. are o placa de baza ceva mai solida.
1. are o sursa mai ok. Dar toate astea se vad in pret
Ambele insa o sa ruleze fara probleme cam tot ce e la ora actuala pe ultra, asa ca nu trebuie sa te sperii. E precizat acolo cum e si cu asamblarea.