| FirsT1001 a întrebat:

Vreau sa imi achizitonez un sistem de gaming am un buget limitat de 1500 lei.

http://www.emag.ro/sistem-desktop-serioux-play-v2-cu-pro cesor-amd-r-athlon-ii-x4-750k-3-4ghz-4gb-ddr3-500gb-amd- radeon-r7750-1gb-serioux-playv2/pd/EM7M0BBBM/

Credeti ca merita? e bun pentru gaming? vreau pareri va rog, Funda!

7 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

1- Ai pus link-ul gresit, dar stiu despre ce vorbesti.
2- PC-ul isi merita banii, dar ce jocuri vrei sa-ti mearga cum trebuie? Eu iti recomand ca dupa achizitionare sa imi mai iei o placa video mai buna(macar o Gigabyte nVidia GeForce GT630 - 270lei) si un procesor mai bun(macar un Intel® CoreTM i3-4130 - 475lei). Astea le poti achizitiona in timp si pe rand...

| alinaalin955 a răspuns (pentru Apocaliptic):

Placa video pe care i-o recomanzi nu este mai buna decat cea pe care o are PC-ul.
Nu poate pune un procesor Intel in locul unui AMD.Ar trebui sa schimbe si placa de baza.

| FirsT1001 explică (pentru Apocaliptic):

Scuze pentru link acum am vazut. laughing Pai jocuri nu stiu. jocuri acum aparute noi gen outlast fifa 14 etc.

| Apocaliptic a răspuns (pentru FirsT1001):

Da., cred ca ai putea juca jocuri gen fifa 14, dar cu detaliile setate la minim sau mediu.

| Apocaliptic a răspuns (pentru alinaalin955):

Sunt destul de sigur ca placa video care i-am recomandato eu("macar") este mai buna decat cea din PC. In primul rand e de la nVidia, nu AMD si in al doilea rand are capacitate memorie video de 2GB nu 1.

| atomescu a răspuns:

Ceva pentru gaming care sa se incadreze in bugetul tau ar fi: http://bit.ly/1iAw4nC

Dar trebuie sa iti cauti o placa video!

| mariusmorariu a răspuns:

Merita daca nu sti sa asamblezi un pc
http://bit.ly/1iQVU5a