| ShakeStar2000 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa imi bag si eu GTA si imi apare "requires at least 12MB video memory". Totul mergea, pana cand imi apare asta de azi. Ce pot face in afara sa cumpar placa video sau mai stiu eu ce...

2 răspunsuri:
| xByte a răspuns:

Poti doar sa reinstalezi jocul. E o problema cunoscuta la GTA III, dar din pacate nu prea sunt fix-uri

| Adelinxx a răspuns:

Intra in My Computer, intra la System Properties, in dreapta sunt mai multe optiuni, apasa pe Advanced System Settings, apoi, ar trebui sa se deschida o chestie, dupa ce se deshide chestie aia, in partea de sus sunt mai multe optiuni, apasa pe Advanced, apoi, o sa apara 3 optiuni care se cheama ' Settings ', apasa pe primul 'Settings' care apare, apoi, o sa se mai deschida inca o chestie, apoi, acolo sunt 3 optiuni ( Visual Effects, Advanced, Data Execution Prevention ), intra la Data Execution Prevention, apoi, apasa pe ' Turn on DEP for all programs and services expect those I select ', dupa ce ai apasat pe aia, apasa pe Add. Dupa ce s-a deschis chestia aia dupa ce ai apasat Add, intra in folderul de la GTA si selecteaza launcher-ul ( sper ca stii ce este ala ) apoi dai Open, dupa ce s-a bagat in lista aia de la Data Execution Prevention, apasa Apply si ar trebui sa mearga. ^^

Adelin.