| R4uLzZz a întrebat:

Vreau sa imi conectez combina audio la PC(ca sa se auda muzica din PC pe boxele de la combina). Ce trebuie sa fac? In spatele combinei la iesirea auxiliara am 2 din alea de bagat mufe:alb si rosu (ROSU PT BOXA DIN STANGA SI ALB PT BOXA DIN DREAPTA). De ce as avea nevoie? FUNDA celui care imi explica cum sa fac big grin

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Pai da si la capat ai o mufa de muloare verde jack care o bagi in placa ta audio din pc tot in culoare verde. Si setezi combina pe Auxiliar. Si vei avea sunet.

| R4uLzZz explică (pentru itsoft):

Mane nu ai un id de mess? Sa ne intelegem mai bine

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Tu nu ai nevoie de IESIRE AUXILIARA la combina. Ai nevoie de INTRARE AUXILIARA la combina. Functie de ce mufa ai la 'intrarea auxiliara " la combina, cumperi cablu. Daca ai o singura gaura mica exact ca si cea de la boxele PC, cumperi un cablu stereo cu jack de 3.5 mm la ambele capete.
Ceva de genu:
http://www.emag.ro/......E8F77BBBM/
Conectezi cablu, selectezi de la combina, "auxiliar" si vei asculta muzica.