| NemNUZ a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un ipod, dar nu ma pot decide, sa imi cumpar un ipod nano generatia 7 sau un ipod touch 4? Ma intereseaza foarte mult sa si tina mult bateria daca merg undeva in vacanta, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Buna, iPod Nano 7, 30 de ore de muzica, 3, 5 ore de video, si se poate incarca la USB deci vei gasi solutii de incarcare dintre cele mai diverse (la bricheta unei masini, la un calculator, sau chiar un incarcator mobil)
http://bit.ly/10jDVNv

De ce nano 7? Pentru ca pretul este mai mic si cred ca este suficienta independenta bateriei. iPod Touch, desi este la reducere (vezi aici) si desi ofera mobilitate mai mare http://bit.ly/ipod-touch-gen4, diferenta de pret nu este justificata (de exemplu ai putea de diferenta sa iti iei un incarcator mobil, sau chiar solar). Tu decizi, daca doar bateria conteaza ia 7, daca vrei un produs mai bun ia 4, desi nu vad de ce ai da atatia bani pe un 4 cat timp ai putea sa iti iei un smartphone, sau o baterie suplimentara la smartphone-ul tau :)

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Daca vrei autonomie, ia-ti mai bine un mp3 normal, fara display si alte bullshituri nefolositoare

| artagonlord a răspuns:

Ce vr sa faci cu el mai bine zis?
muzica sau jocuri?

| NemNUZ explică (pentru artagonlord):

Muzica normal, dar daca are si jocuri cu atat mai bine

| artagonlord a răspuns (pentru NemNUZ):

Daca vr si muzica si jocuri ia-ti touchul