| FlorinYzz a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc pentru gaming. Bugetul este de 1700-1800 lei. Ce piese imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Depasesc cu 200 lei bugetul tau, dar cu asa ceva : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1233844/ poti rula mai toate jocurile pe diferite rezolutii si detalii. Daca ai mai pune pe viitor inca un stick ram de 4gb, si mai bine.

3 răspunsuri:
| bistarcro a răspuns:

Putin,Putin pentru gaming fara minim 2000lei nu prea poti face...Cel mai ieftin I5 costa 900lei(I3 E PREA INVECHIT)si un nVIDIA bunisor cel putin 1000 lei si cu restul ai ajunge pe undeva la 2200-2300

| FlorinYzz explică:

Nu neaparat sa mearga toate jocurile noi. Sunt multumit daca merg jocuri gen league of legends, cs go.