| hardy98 a întrebat:

Vreau sa imi iau o unitate centrala noua (nu second-hand) care sa fie cat de cat bunicica adica sa aiba minim 1gb ram minim 150gb si placa video bunicica. Daca se poate pana in 700ron. Dati link la site.

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cu 700 de ron = lei noi nu poți cumpăra o unitate centrală cât de cât bună.
Cu această sumă eventual poți achiziționa un procesor sau o placă de bază sau memorii.
Memoriile trebuie să fie de cel puțin 4 GB.
Hardul trebuie să aibă cel puțin 500 GB.
Eu am cumpărat placa de bază și Procesorul, acum 2 ani, cu memorii DDR 2, iar acum sunt memorii DDR3.

| Kyrie a răspuns (pentru MMihai):

Esti prea pretentios

auzi cica minim, da ce crezi ca e ca tine sa bage 100 de jocuri de 1-5 gb? laughing

minim 4 gb ram pentru a rula orice joc din lume la momentul actual, mai mult ram e pentru hosting doar... laughing (rami multi la serverele dedicate doar)

Un dual core la banii aia e posibil de asemeneahee hee

| tenshi261 a răspuns:

Nu gasesti nimic bun la banii aia...mai economiseste si poate o sa ai noroc

| IulianP a răspuns:

Nu poti face o unitate completa in banii aia.
Ce alte componente mai ai pe acasa care le poti folosi?

| Kyrie a răspuns:

laughing

Cu banii aia poti sa iei un dual core cu 512 mb placa video daca ai noroc xD

| MariusF23 a răspuns:

Iti vand eu un sistem cu Pentium 4 si 1GB RAM placa video dedicata happy 250 ron

| AstonMartin a răspuns:

Uite aici minim, http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/506188/, depasesti cu 163 de lei, ai procesor ultima generatie dual core, ai placa video integrata in procesor - Intel hd graphics, ai carcasa cu sursa, ai hard de 250 gb, 2 gb ram, eventual poti sa renunti la dvdrw, si sa instalezi windowsul de pe stick usb, sau imprumuti de la cineva un cd-rom, dvdrw, etc. Numai bine!