| Impact25 a întrebat:

vreau sa imi schimb procesorul meu Intel Core 2 Duo E8400 3.0 ghz cu un procesor ivy bridge nou care sa fie mai bun ca cel actual sa fie pana in 180 ron ...deja e invechit e8400 si am vazut ca sunt procesoare noi mai bune ca acesta la preturi mici

11 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Trebuie sa schimbi si placa de baza

| Impact25 explică (pentru AdrenalinTm):

Normal.dar nu ma decid ce procesor sa aleglaughing)

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Impact25):

Pe ce socket e ivy bridge? parca e a 3 generatie de procesoare 1055>?

| Impact25 explică (pentru AdrenalinTm):

Am gresit eu... sunt pe pc garage procesoare Intel G... Amd vison etc care dintre ele ar fi mai bun ca e8400

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Impact25):

Stai sa te intreb ce nu iti mai place la vechilu procesor si pentru ce vrei sa-l folosesti pe asta de vrei sa-l iei acuma

| Impact25 explică (pentru AdrenalinTm):

Pai am vazut ca sunt procesoare mai noi care au in 3d mark scor mai mare ca al meu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Impact25):

Iti iei o placa video si iesi mai bine daca e doar de 3d

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Un procesor bunicel e vreo 100 de euro

| Jipa95 a răspuns (pentru Impact25):

Ai auzi de overlock? La naiba, i-ati cu cooler aftermarket bun, si overclockeaza e8400. Du-l la 4-4. 5ghz.

| Impact25 explică (pentru Jipa95):

Am o placa de baza G41-MP26 crezi ca il pot overcka?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Impact25):

Il omori daca faci overcloking si plus ca ai nevoie de un cooler bun sal mentina la o temperatura constanta