| Zobeck a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez procesorul i5-6600k 3,5 ghz si placa video Nvidia GTX 960 G1 GAMING (2gb edition sau 4 gb edition sa vad care este disponibila) iar restul componentelelor nu stiu sa le aleg incat sa fie compatibile (placa video este cam mare si nu are loc in orice carcasa). Va rog sa-mi dati idei de componente care ar fi compatibile cu cele de sus (bugetu sa fie undeva intre 2500 - 2700 lei ) pentru gaming.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pana in 2700 lei ai avea asa ceva:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1415568/

In caz ca te-ai informat si vrei doar restul de componente in 2700 lei. Pentru ca ti-am raspuns si pe privat, nu ai cum sa faci o configuratie cu procesorul si placa aia video in 2700 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Intruder19):

De ce i-ai pune 16 gb de rami ma depaseste