| Th3Li0N a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Acum 5 minute am vizionat intrebari in legatura cu placi video daca sunt compatibile cu calculatorul si de asta mi-e frica caci vreau sa-mi cumpar o placa video Nvidia 2gb GDDR3 si configuratia mea este procesor Intel Pentium 4 3ghz ram 2gb ddr2 o sa fie buna? evidend mai adaug inca 2gb ram
O sa mi se potriveasca? Va rog Spuneti-mi tot sunt foarte nelamurit FUNDA!

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu e chiar asa de complicat. Daca placa ta de baza are un slot PCI-E si placa video are o iesire Pci-e (cum au vreo 95% din placile video in circulatie) atunci ti se va potrivi. singura problema tine de voltaj. Vezi sa ai o sursa relativ buna care sa-ti poata alimenta placa video

| bugativeyRO a răspuns:

No problem tongue iti mere perfectwinking