| Costin2011 a întrebat:

vreau sa-mi fac un desktop din bucati pentru gaming cu un buget de 1300 lei.Ce site recomandati pentru componente?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Fa un efort pana la configuratia lui ITGuru, insa recomand mai mult ram, adica in final, cam asa ceva: http://bit.ly/171Q63F
Daca insa nu poti, ramai la asta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/684126/?use_voucher=VJHWZLT6

| Intruder19 a răspuns:

Poti alege eMAG sau pcgarage.Ambele magazine sunt serioase.

Eu unul imi cumpar componentele de pe PCGarage (e aproape de mine si pot ridica produsele fara a mai astepta si curierul)

| taken a răspuns:

Cu 1300 lei nu vei reusi sa-ti faci un PC bun pentru jocuri.

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/

Mare grija la ITG asta, care vrea sa te insele, uita-te in linkul lui exista un voucher acolo la sfarsit, vrea sa te pacaleasca, sa faca bani pe spinarea ta, sa-si bata joc de tine.

De asemenea, la MediaDOT iesi mult mai ieftin. Daca nu e suficient asta, poti beneficia, daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine la componente de ansamblare GRATIS. De asemenea, poti tot GRATIS sa ceri update de bios la placa de baza, desi fiind generatie noua, nu e cazul.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| coco4000 a răspuns:

Pc garage e cel mai bun site pentru componente ieftine si bune

| marcusnmc a răspuns:

Cel mai bun site e pcgarage.ro

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Eu zic ca eMAG. este un site foarte de incredere. dupa parerea mea destul de ieftin si primesti la fiecare componenta in parte 2 ani garantie