| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să-mi iau o placă de sunet, m-am uitat la opțiuni și cred că am rămas cu opțiunile:

ASUS Strix Soar, 7.1
Creative SB Z

Văd că părerile între ele sunt foarte împărțite. Nu știu pe care să o aleg. Experiență ceva, chiar și cu alte plăci de sunet în afară de cele menționate, aveți?

A, și mai am o problemă, slotul PCI-E este fix sub placa video, GTX 750 Ti OC. Vor fi performanțele plăcii video afectate dacă pun o placă de sunet?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Daca e sa bagi banii intr-o placa de sunet, Creative e singurul producator care merita, si care a meritat vreodata