| Jason80 a întrebat:

vreau sa-mi iau o unitate noua si am de ales prima varinta este Sistem IT MYRIA GAMEONV5, AMD Athlon II x2 270 3. 4GHz, 6GB, 500GB, AMD Radeon HD 6570 si ce-a de-a 2 este Sistem IT Myria CREATIV11, Intel Celeron Dual Core G530 2.4GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics...imi puteti spune care este mai buna si de ce este mai buna si plus ca as vrea sa stiu care are procesorul mai bun...

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Depinde pentru ce folosesti pc-ul.
Prima vrianta este mai buna, a doua are placa video integrata.
Ambele procesoare sunt bune si sunt dual core, dar e mai bun Intel-ul!
Cu rami stai ok, iti ajung 4 gb chiar si pentru jocuri!

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Salut.Depinde pentru ce vrei sistemul prima este pentru jocuri si ruleza aproape orice joc pe el.Adoua e pentru jocuri cu grafica excelenta dar unele jocuri iti vor merge sacadate dar la setarile low ar fi mai bine.Pe mai scurt tio recomand pe prima.Te pup.

| CrazyRat a răspuns:

Sincer prima varianta.
A doua varianta are placa video integrata si se foloseste pentru chesti de birou nici de cum pentru jocuri sau ceva asemanator.

| Jason80 explică:

Nu ma intereseaza pentru jocuri... vreau sa mearga cat mai bine si cat mai rapid si sa se vada o imagine buna

| Costynelmihai a răspuns:

Eu ti-o recomand pe prima.are procesor mai mare si RAM-ul la fel iar modelul de placa video este mai bun.