| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Vreau sa mi iau un procesor i5 dar sunt zeci de modele,care ar fi cel mai bun in raport calitate pret pentru soket 1155, maxim 800lei.Pentru jocuri ma intereseaza.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Http://www.emag.ro/......t-priceasc

http://www.pcgarage.ro/......-nuclee-4/
Ai 800 lei cumperi un procesor de 800lei sau cat mai aproape de 800.Ala va fi cel mai bun.Nu trebuie neaparat sa alegi de pe cele doua site-uri pe care le-am aratat.Un procesor de 800 lei va fi mai bun decat un procesor de 650 lei.

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru taken):

Care e treaba cu nucleele, daca are 2 sau unu sau patru?

| MikeAlexis a răspuns (pentru Vlad_Trofin_1989):

I5-ul are 4 nuclee (quad-core). i3 are 2 nuclee fizice si 2 nuclee virtuale. Raport pret/calitate i5 3470 este bun

| TraceurAlexx a răspuns (pentru taken):

Un procesor nu se alege dupa pret! Se alege dupa specificatii.

Au si cei de la AMD procesoare la 800 ron si totusi sunt mai slabe decat un i5.

6 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Daca mai poti strange 200 lei iei I5 3570K.

| TraceurAlexx a răspuns (pentru taken):

Pentru ce sa ia un procesor cu"k" in coada? Sunt facute pentru OC.

| TraceurAlexx a răspuns:

Daca poti sa faci un efort de 50RON mergi pe i5 3470.
Daca vrei fix 800RON mergi pe i5 3330.

Pe oricare l-ai alege vei fi foarte multumit.