| DuDstyrne a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot instala windows 7 64 de bits pe fujitsu Siemens v 5505, 3 gb ram, 356 mb video, processor:Inter(R)Core(TM)2 Duo CPU T5550 @ 1.83 GHZ.In prezent am windows 7 32 de bits si as vrea sa stiu daca merge mai bine la jocuri cel pe 64 si in primul rand daca pot sa il pun pe laptop(imi merge pes 2013 si 2012 uneori in lag, ajunge cpu chiar la 100%,doar cand joc!).Va multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Merge mai bine cu 64
dar cel pe 64 bit are nevoie de putere
pc tau este cam slabut, si windows 7 32 bit este mai bine pentru pc tau

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

La ce procesor ai, nu ar trebui sa te mire ca ajunge la 100% cand joci PES 2012 si 2013, pentru ca acestea sunt jocuri care necesita o configuratie cu mult peste ce ai tu. Cat despre instalarea Windows-ului pe 64-bit, ar merge, ca procesorul e dual core si intr-adevar, se va simti o oarecare diferenta intre cele doua versiuni. Eu cand aveam 2GB RAM foloseam windows 7 ultimate x84, acum ca am 4GB RAM am trecut pe x64.

| atoatestiitoarea a răspuns:

NU, in nicun caz! Atentie foarte multe programe nu merg pe 64! Dar tu nu ai memorie suficienta pentru acest sistem!

| K0sti a răspuns:

Si crezi ca o sa mearga mai bine...NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sistemul pe 64 de biti daca nu ai 4GB ram

| Paco94 a răspuns:

Da merge, eu am 1 GB ram si placa mai mica si imi merge foarte bine si fara probleme...chiar mai bine ca XP pot zice!