| DuDstyrne a întrebat:

Acuma vreau sa instalez un windows si am Fujitsu Siemens v5505 3gb ram 256 mb video, procesor Intel core 2 duo cpu t5550 1.83 GHZ, iar procesorul este pe 64 bits..am cautat pe site0ul oficial.Acuma nu stiu ce sa fac sa pun pe 64 sau pe 32..ma gandesc ca pe 64 imi merg mei bine jocurile..in general windowsul.Astept Raspunsuri!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, asta nu e calculator de jocuri oricum. La 3 GB ram nu ai absolut nici un motiv sa iti pui Windows pe 64 de biti.

| DuDstyrne explică:

Am 356 mb video scuzati-ma!

| KodrutZ a răspuns (pentru DuDstyrne):

NU conteaza, poti sa ai si 8 GB de memorie video, daca nu ai macar 4 GB memoria sistemului, nu are nici un sens sa instalezi sistem de operare pe 64 de biti.