| Dragos022 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce program imi trebuie pentru a anima un obiect. Adica de exemplu vreau sa fac un clip si de exemplu cum pot pune la o usa o gura care sa vorbeasca gen serialu acela cu portocala enervanta? Astept raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Dupa cum ziceam flash-ul e complex insa poti incepe cu tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=HqVemMzX77o
PS: pe youtube gasesti o gramada de tutoriale pentru flash

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

TalkingPhoto - cum faci o poza sa vorbeasca! TalkingPhoto este o aplicatie online care poate sa faca orice poza sa vorbeasca. Este necesar doar sa incarci o poza in aplicatie si sa alegi ce sa vorbeasca aceasta. (dubluclick pe Create My Actor ->incarca o poza... urmeaza pasii ->Let's Talk)

| al3xander a răspuns:

Sau mai exista si Adobe Flash Professional insa este mai complex.

| Dragos022 explică (pentru al3xander):

Poti posta si un tutorial?

| al3xander a răspuns (pentru Dragos022):

Dupa cum ziceam flash-ul e complex insa poti incepe cu tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=HqVemMzX77o
PS: pe youtube gasesti o gramada de tutoriale pentru flash